Získat aplikaci Adobe Flash Player

Máme nové webové stránky

Vážené dámy, vážení pánové,

od 1.1. 2016 najdete aktuální informace z Bavorska i České republiky na našich nových stránkách:

www.bavorsko-cechy.eu

Otevři si 2016! Rozloučení s rokem 2015.

web zakonceni 01Milí Plzeňané, návštěvníci, diváci, umělci a partneři zblízka i zdaleka,
rádi bychom vám poděkovali za pozornost a podporu a připomněli si s vámi zážitky z kulturou nabitého roku 2015. Nechystáme žádné opulentní oslavy, ale týden plný různorodých kulturních akcí, z nichž si jistojistě vyberete! Týden zahájíme složením Pocty Franku Sinatrovi v Měšťanské besedě, vypravíme se na Vánoční koncert 2015 Orchestru Václava Hybše, společně s Malým tanečním orchestrem Universal Divadla Sklep si zatančíme v DEPO2015, oslavíme 145. narozeniny Adolfa Loose v jeho interiérech, s Plzeňskou filharmonií a aktuálně nejzářivější hvězdou českého operního nebe Adamem Plachetkou vás pozveme na operní gala do DEPO2015 a společně se zapíšeme do České knihy rekordů s nejdelším fotoalbem složeným z fotek pořízených v Plzni - Evropském hlavním městě kultury 2015. Slavností týden vyvrcholí v DEPO2015 snowboardovou show HORSEFEATHERS CITY JIB, která do Plzně přivede největší hvězdy snowboardingu. Více informací zde.

Rembrandt van Rijn v galerii Kuns(t)räume v Bavorské Rudě

Rembrandt SelbstportraitRembrandt van Rijn (1606–1669) je označován za nejvýznamnějšího umělce své doby a stále ještě patří ke světově nejuznávanějším umělcům. Jeho tvorba spadá do období tzv. nizozemského zlatého věku, tedy období politického, hospodářského a uměleckého rozkvětu. Rembrandt byl malíř, kreslíř a tvůrce grafického leptu. Svými inovativními lepty ovlivnil vývoj této techniky tak intenzivně jako málokterý umělec po něm. Galerie Kuns(t)räume dává nahlédnout do fascinujícího světa rozmanitých motivů Rembrandtových leptů. Jsou v nich zpracována témata od krajin, přes žánrové scény až po biblické a mytologické motivy. Právě ve svých portrétech dokázal Rembrandt mistrně zachytit duši člověka, ať už to byl vážený občan Amsterodamu nebo žebrák.

Číst dál...

Programy pro veřejnost

1Správa Národního parku Šumava pro malé i velké návštěvníky Šumavy připravila na letní sezónu 2015 řadu rozmanitých programů pro veřejnost.
Podrobné informace a kompletní přehled všech akcí naleznete na www.npsumava.cz, nebo v Programech pro veřejnost.

Zahradní ateliér Egona Schieleho v Českém Krumlově přístupný veřejnosti

ESA foto 1Přijďte nasát atmosféru zahradního domku na terasách, kde v roce 1911 žil a tvořil dnes světoznámý malíř Egon Schiele (1890-1918)! Přijďte posedět do pracovního prostředí uměleckého apartmá, dejte si kávu na přilehlé terase, prohlédněte si výtvarná díla současných umělců vzniklá v inspirativním prostředí ateliéru „100 let po Schielem".

Číst dál...

Hrad a zámek v Českém Krumlově zpřístupnil Konírnu

Konirna1Zámecký areál v Českém Krumlově nabízí turistům další velké lákadlo. Začátkem července 2015 se na pátém nádvoří otevřela exkluzivní expozice knížecí Konírny. Veřejnost tak poprvé uvidí část unikátní kolekce zápřahových postrojů a historických dopravních prostředků dochovaných ve schwarzenberských sbírkách.

Číst dál...

Výstava "Fórum mladé umění Česká republika-Bavorsko 2015"

Poster Forum junge Kunst web

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) uskuteční již potřetí výstavu "Fórum mladé umění Česká republika - Bavorsko" v rámci projektu "Kultur ohne Grenzen | Kultura bez hranic - Setkávání Čechy Bavorsko", který je finančně podpořen Česko-německým fondem budoucnosti. 

Cílem „Fóra mladé umění Česko - Bavorsko“ je dát mladým umělcům možnost prezentovat se, vzájemně se seznámit a upozornit publikum zajímající se o umění na novou uměleckou scénu na obou stranách hranice. Možné žánry jsou: malba, grafika, fotografie, skulptury, video, instalace (bez tematického omezení). Probíhající nebo ukončené studium umění není podmínkou.

Číst dál...

Plzeňský kraj má nové reprezentativní prostory v Bavorské Rudě

IMG 2598 5Reprezentatka Plzeňského kraje, Simona Fink, zřídila v prostorách galerie Kuns(t)räume grenzenlos v Bavorské Rudě reprezentativní prostory Plzeňského kraje. Tato expozice byla slavnostně otevřena v úterý 31. března 2015 v rámci velikonočního programu za tónů dudácké hudby, krojovaných děvčat s ošatkami plných velikonočních mazanců, jidášů, nádivky, mašlí zdobených beránků, perníčků a pestrobarevných kraslic.

Číst dál...

ČESKÝ KRUMLOV CARD – 1 vstupenka do 4 muzeí

karta vizu 3Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a zároveň si krásy města vychutnat podle svého tempa a gusta? Právě to Vám nabízí Český Krumlov Card. Nemusíte spěchat, abyste stihli všechny expozice v jeden den. Na poznávání historie i současnosti města máte 12 měsíců, po které karta platí. A pokud celou nabídku karty nevyčerpáte, můžete ji darovat dál. Navíc s Český Krumlov Card ušetříte 50%, rodiny dokonce 62% z běžného vstupného.

Číst dál...

MYSTERIUM ŠUMAVA - EGON SCHIELE ART CENTRUM, ČESKÝ KRUMLOV

Foto Mysterium Sumava Seidel 3Pět samostatných výstav se zastřešujícím názvem MYSTERIUM ŠUMAVA zastupují klasikové Josef Váchal (1884-1969) a Josef Seidel (1859-1935) se synem Františkem (1908-1997) a tři umělci současní - Karin Pliem (nar. 1963) z Rakouska, Katharina Dietlinger (nar. 1983) z Německa a Ondřej Maleček (nar. 1977) z České republiky.

Číst dál...

Dovolená na pomezí tří zemí

grenzschilder-280x165 malyDovolená v bavorském  regionu Passauer Land – to jsou řeky, lesy a termální prameny, které svému regionu u hranic s Rakouskem a Českou republikou dodávají skutečně nezaměnitelný ráz.  Spolu se svými zahraničními „sousedy“ – jižními Čechami a Horním Rakouskem – skýtají nekonečně mnoho možností trávení volného času: třeba na kolech nebo v pořádných pohorkách při toulkách přírodou, kdy si skvěle vychutnáte pohled na zdejší  řeky a lesy, nebo v termálních lázních či při prohlídkách města spojených s poznáváním zdejších hradů, zámků, muzeí a kostelů.

Číst dál...

Ozdobné sklo v Muzeu skla ve Frauenau

schmuckes glas imageOdkaz sklářského mistra Franze Josefa Ginzela z Jablonce nad  Nisou (1898 – 1960)

Stálá výstava od 1. února 2014

Z někdejšího centra výroby skleněné bižuterie, severočeského Jablonce nad Nisou, pochází množství skleněných perel, náhrdelníků, prstenů, broží a knoflíků, které od 1. února 2014 naleznete v podobě stálé výstavy Muzea skla ve Frauenau.

Číst dál...